CHP’Lİ KADINLAR ALADAĞ YURT YANGININI UNUTTURMAYACAK  
06.02.2020
584
Yazı Boyutu: A- A+

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları başkanları, CHP Aladağ İlçe Başkanı Zekeriya Erkan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri , 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği Aladağ’daki yurt yangınının üçüncü yıldönümünde, yıkılan yurt binasının olduğu yere karanfil bırakıp, dualar okuyarak yitirilen canları andılar. İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz, “Aladağ’ı unutmayacağız, unutturmayacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza her zaman sahip çıkacağız” dedi.

 

YIKILAN YURT BİNASININ YERİNDE ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Aladağ yurt yangınının üçüncü yıldönümünde CHP İl Kadın Kolları, Aladağ İlçe Örgütü ile birlikte, yangının yaşandığı yurt binasının olduğu yerde bir anma etkinliği düzenledi.

 

KARANFİLLER BIRAKIP, SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR

CHP’li kadınlar ve Aladağ İlçe Örgütü üyeleri 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurdun yıkılan arazisi üzerine yaşamını yitirenlerin anısına kırmızı karanfiller bırakıp, saygı duruşunda bulundular.

 

“ALADAĞ’I UNUTMA” PANKARTI AÇILDI

Katılımcılar okunan duaların ardından “Bu yangın sönmez. Yurt yangını cinayettir. Başka canlar yanmasın. Aladağ’ı unutma, unutmayacağız” yazılı pankart açtılar.

 

KAZA DEĞİL CİNAYET

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz yangının bir kaza değil, ihmaller zinciri sonrası meydana gelen bir cinayet olduğunu vurguladı.

 

CHP’Lİ BELEDİYELER YURT YAPACAK

Aladağ’daki yurt yangınından ders alınması ve bu tür faciaların bir daha yaşanmaması için yetkililere çağrıda bulunan Yasemin Yılmaz, CHP’li belediyelerin eğitim sisteminin en büyük sorunlarından biri olan yurt eksikliğini gidermek için ihtiyaç olan bölgelere yurt yapacağını aktardı.

 

“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Yılmaz, “Çocuklarımıza sahip çıkmak, ülkemizin geleceğine sahip çıkmaktır. Başka canların yanmaması için Aladağ’ı unutmayacağız ve asla unutturmayacağız” diye konuştu.